| خرید و فروش انواع کانکس
تماس از 7 صبح تا 8 شب

کانکس غرفه بازیافت

کانکس های غرفه بازیافت

شما در اینجا هستید:

از کانکس غرفه بازیافت معمولا در نمایشگاه ها استفاده می شود. دلیل استفاده از این کانکس ها به عنوان غرفه نمایشگاهی راحتی و سهولت ساخت و همچنین نصب آن ها است. کانکس غرفه بازیافت در مدت چند روز آماده بهره برداری و استفاده است. این سازه حکم کانکس نمایشگاهی را دارد چون اکثرا این غرفه با طراحی مدرن به عنوان کانکس نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. اما کاربری اصلی آن همان طور که از نامش پیداست، استفاده برای بازیافت و تفکیک زباله توسط شهرداری است.

کانکس بازیافت
نمونه ای از کانکس بازیافتی

 احتمالا غرفه های بازیافت زباله را در سطح شهر دیده باشید. به جای ساخت یک سازه با متریال سنتی می توان این کانکس ها را به راحتی در محل مورد نظر نصب کرد و پس از مدتی مکان یا کاربری آن را نیز تغییر داد. 

کانکس بازیافت چیست؟

کانکس بازیافت
نمونه ای از کانکس بازیافت

کانکس بازیافت در قالب غرفه های تعریف شده توسط شهرداری سفارش داده می شود و در نهایت در سطح شهر بنا میشود تا زباله ها از هم تفکیک شوند. غرفه های بازیافت باید در معابر و محل رفت و آمد افراد مستقر شوند تا دسترسی همه افراد به آنها امکان پذیر باشد. اما نمی توان فضای کل یک پیاده رو یا گوشه ای از خیابان را برای ساخت یک غرفه اشغال کرد. بنابراین بهترین گزینه پیش رو استفاده از کانکس هایی است که کاربری غرفه بازیافت دارند. 

اصلی ترین مزایای کانکس بازیافت در زیر مجموعه سازه های پیش ساخته قرار دارد و همین امر موجب استقبال زیادی از کاربران برای این سازه پیش ساخته شده است. این کانکس غرفه بازیافت در مقابل حوادث غیر متقربه ای مثل زلزله، سیل و آتش سوزی پایداری چشم گیری از خود نمایش گذاشته است و غیر از تمام موارد گفته شده این سازه در برابر تمام شرایط جوی سازگار است.

مزایای کانکس بازیافت
مزایای کانکس بازیافت

 

غرفه بازیافت چیست؟

غرفه بازیافت
غرفه بازیافت زباله

غرفه بازیافت یا مرکز بازیافت، مکانی است که برای جمع‌آوری، پذیرش و بازیافت مواد ایجاد شده است. این مراکز عموماً توسط شهرداری‌ها، سازمان‌های دولتی یا شرکت‌های خصوصی به منظور ترویج فرهنگ بازیافت و کاهش آلودگی محیط زیست ایجاد می‌شوند.

کانکس غرفه بازیافت

کاربرد و ویژگی های کانکس غرفه بازیافت

کاربرد کانکس غرفه بازیافت

کاربرد کانکس بازیافت
نمونه کانکس مدیریت پسماند

به کمک این کانکس بازیافت شهرداری، زباله های خشک را می توان جمع آوری کرد و به بازیافت آن ها کمک کرد. یکی از مهم ترین کاربرد های این کانکس ها برای بازیافت کاغذ می باشد؛ به این صورت که از قطع کردن بیش از حد درختان جلوگیری می شود و باعث کاهش صدمات وارده به محیط زیست می گردد. مزیت دیگر بازیافت کاغذ این است که هزینه آن نسبت به تولید اولیه کاغذ تقریبا نصف می شود. کانکس غرفه بازیافت نمونه مناسبی برای همکاری مردم و شهرداری هستند و به یک کار فرهنگی مطلوب تبدیل شده اند. این کار از سمت شهرداری شهر هایی مانند تهران، اصفهان و … پیشنهاد داده شد تا قدمی کوچک اما موثر برای بازیافت زباله های خشک، به خصوص کاغذ های باطله برداشته شود. فرهنگ سازی به وسیله کانکس غرفه بازیافت باعث می شود که این کار به یک عادت مفید برای افراد جامعه تبدیل گردد.

سفارش انواع کانکس ها با کانکس24

برای استعلام قیمت و خرید انواع کانکس ها با ما تماس بگیرید.

کاغذ یکی از زباله هایی می باشد که می توان آن را دو بار به چرخه تولید بازگرداند و با این کار کمک بزرگی به محیط زیست کرد. شهرداری شهر های مختلف برای تفکیک زباله های قابل بازیافت و جمع آوری آن ها به شرکت های سازنده کانکس سفارش ساخت کانکس غرفه بازیافت را می دهند و آن ها را در بخش های مختلف شهر نصب می کنند. اگر شما هم در پی مدیریت پسماند های خشک خود هستید و به دنبال روشی برای بازیافت آن ها می گردید، کانکس های غرفه بازیافت شهرداری را فراموش نکنید. افرادی که دوستدار محیط زیست هستند این کانکس ها را طراحی کردند تا هر کس به نوبه خود بتواند قدم موثری در رابطه با بازیافت زباله ها بردارد.

  لیست قیمت کانکس سیار
خریداری کانکس بازیافت توسط شهرداری
خریداری کانکس بازیافت توسط شهرداری

میلگرد های استفاده شده در این کار معمولا با نمره ۱۸ – ۲۰ می باشند.

مشخصات فنی کانکس غرفه بازیافت

مشخصات کانکس غرفه بازیافت
مشخصات کانکس غرفه بازیافت

کانکس های بازیافت به گونه ای ساخته می شوند که ساختمان آن ها از نوع پروفیل آهنی با ابعادی در حدود ۴۰ × ۴۰ و یا ۴۰ × ۶۰ باشند. شاسی این کانکس ها را هم به دو صورت موازی و یا دور کلاف آهنی با نمره ۱۴ می سازند. این کانکس های بازیافت دارای اتصالات اسکلت نیز می باشند که به صورت جوش ممتد هستند.

 • سقف قوسی- هلالی شکل
  سقف کانکس غرفه بازیافت شکل خاصی دارد که منحنی شکل می باشد. معمولا سقف این سازه های از پیش ساخته را از جنس ورق های گالوانیزه خم شده می سازند. علت طراحی سقف کانکس های غرفه بازیافت به صورت قوسی هلالی این است که بتوان آن ها را از سایر کانکس ها تشخیص داد و مردم برای پیدا کردن آن ها دچار مشکل و سردرگمی نشوند.
 • ابعاد
  به طور کلی ابعادی که برای کانکس غرفه بازیافت در نظر گرفته اند ۱۴ متر می باشد و این ابعاد به صورت طول ۶ متر در عرض ۴.۲ متر هستند. حتی می توان درون کانکس را به صورت تک اتاقه یا دو اتاقه طراحی کرد که یکی از این اتاق ها محل قرار گیری متصدی می باشد و اتاق دیگر محل جمع آوری زباله است. وظیفه فرد متصدی این است که زباله های کاغذی را جداسازی نماید. حتی می توان در دیوار های داخلی کانکس های بازیافت قفسه نصب کرد تا پسماند ها را در آن ها نگهداری نمود. با کمک این قفسه ها فضای داخلی کانکس غرفه بازیافت منسجم تر و مرتب تر خواهد شد.
  از سوی دیگر، طراحی کانکس های بازیافت به صورت دو اتاقه این چنین است که اتاقک اول که میز متصدی درون آن قرار می گیرد در کنار درب ورودی واقع شده است تا متصدی راحت تر پسماند های کاغذی را تحویل بگیرد. روی میز متصدی یک ترازوی دیجیتال نیز قرار داده اند تا وزن زباله های دریافتی را به همراه سایر اطلاعات مورد نیاز، در آن ثبت کند.
  اتاقک دوم کانکس غرفه بازیافت کاربردی مانند انباری دارد و در بخش انتهایی کانکس واقع شده است. زباله های کاغذی را در این اتاقک نگهداری می کنند، اما این زباله ها فقط برای زمان کوتاهی در این محل می مانند و سپس به محل دیگری انتقال می یابند تا در چرخه تولید مجدد کاغذ قرار بگیرند. ابعادی که طراحان برای اتاقک دوم کانکس در نظر گرفته اند حدود ۱۰ متر مربع می باشد.
 • وجود هواکش
  معمولا کانکس غرفه بازیافت زباله فقط مخصوص کاغذ نیستند و سایر پسماند های خشکی مانند نان، شیشه، پلاستیک و حتی فلزاتی از قبیل آلومینیوم، مس، آهن، سرب، چدن، استیل و برنج را تفکیک می کنند. همین موضوع باعث می شود که گاهی اوقات کانکس های غرفه بازیافت دارای بوی نامطبوعی باشند. برای حل این مشکل و جلوگیری از آزار و اذیت متصدیان، هواکش هایی قوی برای این کانکس ها طراحی کرده اند که بوی نامطبوع را تهویه می کنند.
ساختمان کانکس های غرفه بازیافت
ساختمان کانکس های غرفه بازیافت

جنس کانکس فاکتوری است که مشتریان می توانند آن را تعیین کنند و بر اساس نظر آن ها کانکس های غرفه بازیافتی با جنس های مختلف ساخته می شود. جنس هایی که برای کانکس بازیافت می توان در نظر گرفت شیشه، کامپوزیت، ورق های آلومینیومی و … می باشند.

 جمع آوری زباله توسط کانکس های غرفه بازیافت

نوع دیوار های کانکس بازیافت

معمولا پوشش دیوار های کانکس بازیافت را از PVC می سازند که یک دیواره مناسب برای چنین کانکس هایی می باشد.

  کانکس اداری و دفتری

 

⛪ کاربرد کانکس غرفه بازیافت یکی از مهم ترین کاربرد های این کانکس ها برای بازیافت کاغذ می باشد.
💎 نوع دیوار های کانکس بازیافت پوشش دیوار های کانکس بازیافت را از PVC می سازند.
🔧 نحوه نصب تمامی اتصالات کانکس های غرفه بازیافت به صورت پیچ و مهره هستند.
 🧱مشخصات فنی کانکس غرفه بازیافت ابعادی در حدود ۴۰ × ۴۰ و یا ۴۰ × ۶۰
 💰قیمت کانکس های غرفه بازیافت به صورت روزانه در نوسان است.

 

پنجره دو جداره کانکس غرفه بازیافت
کانکس های غرفه بازیافت دارای پنجره ای به ارتفاع ۹۰ سانتی متر می باشند که می توان آن را از جنس UPVC ساخت. برای افزایش امنیت، این پنجره ها را به شکل حفاظ دار آهنی می سازند و برای درب کانکس از درب های ضد سرقت استفاده می کنند. از آنجایی که غرفه های بازیافت را از نوع دو لنگه می سازند، درب آن ها را هم می توان به صورت یک لنگه یا دو لنگه طراحی کرد.

اتصالات کانکس غرفه بازیافت

تمامی اتصالات کانکس های غرفه بازیافت به صورت پیچ و مهره هستند. این اتصالات معمولا به صورت سرمته ای و پرچ می باشند که از آن ها برای اتصال سقف و بدنه کانکس به اسکلت اصلی آن استفاده می شود. پرچ های به کار رفته در این کانکس ها با نمره های ۱۵ تا ۱۸ و نیز ۲۵ می باشند.

تاسیسات برقی کانکس غرفه بازیافت
کانکس های بازیافت به یک منبع نور نیاز دارند تا در صورت تاریکی هوا، فرد متصدی بتواند درون کانکس را به خوبی ببیند. برای غرفه های بازیافت از مهتابی رفلکتور دو قلو به عنوان تاسیسات برقی استفاده می کنند. سیم کشی داخل کانکس را نیز می توان به صورت داک انجام داد. حتی می توان برای آن ها از پریز، کلید و فیوز مینیاتور مختص کانکس ها استفاده نمود. بر اساس نظر مشتری می توان برای این کانکس ها، سیم کشی تلفن نیز در نظر گرفت. امکاناتی مانند آشپزخانه، سینک، کابینت، آب گرم و سرد نیز می توان برای کانکس غرفه بازیافت فراهم کرد.

   عوامل موثر بر قیمت کانکس بازیافت

 

به همین دلیل یکی از فاکتور های اصلی برای ساخت کانکس غرفه بازیافت این است که از مواد و مصالح با کیفیت و مرغوب در ساخت آن ها استفاده شود که بتوانند زمان زیادی را در برابر شرایط نامطلوب سپری کند.

قیمت کانکس های غرفه بازیافت

یکی از مهم ترین فاکتور های برای خرید کانکس غرفه بازیافت، قیمت آن ها می باشد. مشتریان همیشه نگران هزینه هایشان هستند و برای خرید کانکس بازیافت نیز این مسئله صادق است. از آنجایی که قیمت دلار به صورت روزانه در نوسان است بسیاری از افراد زمانی که با هزینه های چنین کانکس هایی روبرو می شوند از خرید منصرف می گردند و یا خرید را به روز دیگری موکول می کنند. اگر چه نوسانات بازار دلار باعث افزایش چشمگیر مواد و مصالح مربوط به کانکس غرفه بازیافت می شود، اما شرکت هایی نیز موجود هستند که برای رفاه حال مشتریان قیمت های پایینی برای خدمات خود در نظر گرفته اند و شرایطی را مهیا نموده اند که همه خریداران بتوانند به راحتی خرید خود را ثبت نمایند و از محصولات با کیفیت برخوردار شوند.

مواد و مصالح به کار رفته در کانکس های غرفه بازیافت یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت آن ها می باشند. برای مثال اگر برای کانکس خود سقفی قوسی انتخاب کنید در مقایسه با سقف صاف هزینه های متفاوتی را باید متحمل شوید. البته به دلیل تمایز کانکس های بازیافت از سایز کانکس ها، پیشنهاد ما به شما استفاده از سقف های قوسی می باشد. ثابت یا متحرک بودن کانکس ها نیز از عوامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت آن ها می باشند. برای کانکس غرفه بازیافت دو نوع درب می توان انتخاب کرد. درب های آلومینیومی از قیمت پایین تری برخوردار هستند؛ در حالی که درب های ضد سرقت به دلیل امنیت بالا، شکل زیبا و جنس عالی قیمت بالاتری دارند. پیش از خرید، با کارشناسان مشورت کنید و میزان بودجه خود را با آن ها در میان بگذارید تا آن ها بهترین گزینه ها را به شما معرفی کنند.

وظیفه متصدی کانکس بازیافت

قیمت کاغذ در غرفه بازیافت

قیمت کاغذ در غرفه بازیافت ممکن است متفاوت باشد و به عواملی مانند نوع کاغذ، میزان بازیافت شده ودیگر شرایط بستگی دارد. با این حال، با توجه به اینکه غرفه‌های بازیافت عموماً برای آموزش و ترویج فرهنگ بازیافت ایجاد می‌شوند، هزینه کاغذ در این غرفه‌ها عموماً بسیار کمتر از قیمت کاغذ در بازار است.

  کانکس پست پیشتاز

فروش زباله های بازیافتی

فروش زباله‌های بازیافتی معمولاً توسط شرکت‌هایی انجام می‌شود که به جمع‌آوری و بازیافت مواد بازیافتی مشغول هستند. این شرکت‌ها زباله‌های بازیافتی را جمع‌آوری و پس از جداسازی به صورت مواد بازیافتی فروخته یا به مشتریان خود تحویل می‌دهند. این مواد بازیافتی ممکن است شامل کاغذ، پلاستیک، شیشه، فلزات و غیره باشد.

مزایای کانکس غرفه بازیافت

از جمله مزایای کانکس بازیافت می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. قیمت مناسب: بدون شک غرفه‌های بازیافت به نسبت ساخت ساختمان‌های دائمی هزینه احداث کمتری دارد. از طرفی طول عمر کانکس‌ها بالاست و هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند.
 2. نصب سریع: کانکس‌های غرفه بازیافت به راحتی توسط پیچ واشردار و اسکلت فلزی نصب می‌شوند. همچنین در برابر باد و طوفان نیز مقاوم هستند و عایق سرما و گرما نیز می‌باشند.
 3. مقاوم در برابر پوسیدگی: بدنه خارجی کانکس بازیافت دارای ضد زنگ است. به همین خاطر این کانکس‌ها در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاوم می‌باشند.
 4. متحرک یا ثابت: کانکس‌ها بر اساس نیاز پروژه و درخواست خریدار در دو نوع ثابت و متحرک تهیه می‌شوند. نوع متحرک کانکس به راحتی از مکانی به مکان دیگر برای جمع آوری زباله منتقل می‌شود.
 5. طرح و رنگ متنوع: تمامی کانکس‌ها می‌توانند بنا به سلیقه مشتری با طرح و رنگ دلخواه ساخته شوند. کانکس‌های بازیافت نیز می‌توانند بر اساس سفارش شهرداری دارای رنگ‌های شاد برای جلب نظر مردم و ترغیب آن‌ها به تفکیک زباله باشند.

شماره تماس غرفه های بازیافت

شما می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۶۸۶ تماس بگیرید و آدرس دقیق خود را بدهید و بازیافت های خود را تحویل دهید. تفکیک و جمع آوری زباله به حفظ محیط زیست برای نسل‌های آینده کمک می‌کند. بنابراین اهمیت بازیافت را جدی گرفته و اقدام به تفکیک زباله کنید تا محیط بهتری داشته باشیم.

ساعت کار غرفه های بازیافت

ساعت کار غرفه‌های بازیافت ممکن است در هر شهر و منطقه‌ای متفاوت باشد. در بسیاری از موارد، غرفه‌های بازیافت در روزهای کاری و ساعات اداری، یعنی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر و در روزهای پنجشنبه تا ساعت ۱۲ ظهر فعالیت دارند.

سخن پایانی

کانکس غرفه بازیافت یکی از انواع کانکس ها می باشد که برای فرهنگ سازی و جمع آوری زباله های قابل بازیافت طراحی شده است. بزرگ ترین مزیتی که برای این کانکس ها در نظر گرفته اند، بازیافت کاغذ ها می باشد که با این کار درختان کمتری قطع می شوند و به حفظ و سلامت محیط زیست کمک شایانی خواهد شد. امکانات موجود در این کانکس ها متفاوت است و بسته به نظر مشتری می توانند افزایش یا کاهش یابند. قیمت کانکس غرفه بازیافت نیز بستگی به ابعاد و مواد و متریال به کار رفته در آن دارد که این موارد نیز توسط مشتری انتخاب می شوند

کانکس 24

کانکس 24

کانکس 24 تولید کننده و فروشنده انواع کانکس ها در کل ایران و خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت کانکس و سفارش کانکس تماس بگیرید.