| خرید و فروش انواع کانکس
تماس از 7 صبح تا 8 شب

قیمت و خرید انواع کانکس مدرسه

کانکس مدرسه

شما در اینجا هستید:

خوشبختانه در سال های اخیر شاهد تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم بوده‌ایم و تحولات زیادی در ساختار آموزشی بوجود آمده است. امروزه فضا و ساختار مدارس، تاثیر بسزایی در روند تحصیل دارد. کانکس های مدرسه ممکن است تصورات شما را از مدارس تغییر دهد. در کانکس مدرسه دیگر خبری از دیوارهای آخری نیست!

استفاده از کانکس ها به دلیل تاثیرات مثبت، مورد استقبال نهادها و دولت قرار گرفت. در این مقاله ما قصد داریم به موضوع کانکس مدرسه،طراحی کانکس،مزایا و قیمت کانکس می پردازیم.

انواع سیار، ثابت، ساندویچ پانل، سایدینگ
مزایا مقاومت بالا در برابر زلزله، عایق حرارتی و صوت
کاربرد در مناطق محروم یا در مدارس مختلف

کانکس مدرسه ای چیست؟

از کانکس مدرسه در مناطق محروم استفاده می شود.یا برای فضای اضافه در مدرسه که در حیاط یا پشت بام قرار می دهند. کانکس پیش ساخته که جهت برگزاری کلاس های آموزشی درسی و تحصیلی از آن استفاده می شود، از متریال پیش ساخته در ساخت استفاده می شود. مصالح پیش ساخته طیف وسیعی از متریال نوین است.

ساندویچ پانل ها یکی از مصالح که معمولا به عنوان پوشش دیوار ها و سقف کانکس های آموزشی و درسی برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان استفاده می شود. این صفحات پیش ساخته به خوبی در برابر برودت و انواع شرایط اقلیمی مقاوم سازی شده اند. ابعاد کانکس مدرسه ممکن است کاملا متفاوت باشد.

به طور کلی کانکس مدرسه میتواند به تمامی امکانات لازم برای یک مدرسه از قبیل سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم روشنایی، آبدارخانه، اتاق مدیریت، نمازخانه، اتاق استراحت معلمان، سرویس بهداشتی، آبخوری و دیگر امکانات رفاهی مجهز شوند. برخی از این موارد باید در هنگام طراحی نقشه مدرسه مد نظر قرار بگیرد.

  قیمت کفپوش کانکس
کانکس مدرسه
نمونه ای از کانکس مدرسه

کاربرد کانکس مدرسه‌ای و آموزشی چیست؟

از کانکس مدرسه زمانی استفاده می‌شود که امکان احداث بنای سنتی با آجر، سیمان و سایر مصالح نباشد. در کل نیازی به احداث دائمی برای مدرسه نیست و نیاز موقتی را برطرف میسازد. در هر شرایطی ممکن است نیاز به احداث چنین مکانی باشد، مانند ایجاد کلاس های آموزشی اولیه برای کارکنان یک کارخانه. اما در کل در دو حالت از کانکس مدرسه‌ استفاده میگردد:

  • در مواقع اضطراری، مثلا تخریب یک مدرسه به علت عواملی مانند سیل و زلزله که نیاز است ظرف مدت زمان کوتاهی برای دانش آموزان مکانی جهت تحصیل ایجاد گردد تا وقفه طولانی در روند آموزشی اتفاق نیفتد.
  • در مناطق دور افتاده که احداث کلاس درس بصورت سنتی امکان پذیر نیست و صعب العبور است.

در هنگام حوادث طبیعی سریع‌ترین و بهترین راه برای ایجاد یک کلاس درس، استفاده از کانکس مدرسه است. دانش آموزان در این مدت زمان تا بازسازی مدرسه از تحصیل باز نمانده و در کانکس‌ها روند آموزشی را ادامه خواهند داد.

همچنین در مناطق دور افتاده به دلیل صعب العبور بودن راه برای بردن مصالح ساختمانی، استفاده از کانکس مدرسه معقول‌تر و توجیه‌پذیرتر است.

البته نمیتوان کاربرد کانکس مدرسه را تنها به این دو گزینه محدود کرد. امروزه در بسیاری از موارد به دلیل هزینه کمتر، قابلیت جابجایی و سرعت در اجرا از این کانکس‌ها استفاده می شود.

سفارش انواع کانکس ها با کانکس24

برای استعلام قیمت و خرید انواع کانکس ها با ما تماس بگیرید.

طراحی کانکس مدرسه

طراحی فضا و ابعاد بسته به درخواست مشتری دارد.

  کانکس آشپزخانه

طراحی باید به صورتی باشد که در کوتاه ترین زمان به درب کانکس برسند.

برای چیدمان نیمکت و میز تدریس باید دید کافی به تمام نقاط داشته باشد.

کانکس مدرسه باید از هر لحاظ عایق باشد تا فضا خوبی برای دانش آموز و دانشجو به وجود می آید.

کانکس مدرسه باید ضد زلزله و مقاوم باشد تا امنیت کامل برای افراد وجود داشته باشد.

مزایا کانکس مدرسه

مزیت اصلی کانکس مدرسه ضد زلزله بودنش است.

کانکس مدرسه سبک و راحت برای جا به جایی است.

مزیت دیگر در ساخت سریع تر کانکس نسبت به روش های سنتی است.

کانکس مدرسه از مواد و متریال مختلف ساخته می شود و مواد تشکیل دهنده کانکس مدرسه از ساندویچ پانل با فوم پلی یورتان است.

کانکس مدرسه ای
کانکس مدرسه ای شیک

کانکس مدرسه به دو شکل اجرا می گردد

می توان آن را در محل مورد نظر اجرا نمود.

یا بصورت چند تکه در کارگاه ساخت و حمل کرد و در محل مورد نظر به هم چسباند.

نکاتی در طراحی کانکس مدرسه

در حالت معمول یک کانکس مدرسه باید حداقل شرایط لازم جهت تحصیل و آموزش را داشته باشد. دانش آموزان گاها نیمی از روز را در این مکان‌ها سپری می‌کنند، بنابراین باید نکات مهم جهت رفاه آنها و معلمین وجود داشته باشد. برای مثال زاویه قرارگیری پنجره‌های کلاس نسبت به خورشید بسیار اهمیت دارد. نکات ریز و مهم در روند طراحی کانکس مدرسه بسیار وجود دارند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ابعاد در نظر گرفته باید متناسب با تعداد دانش آموزان باشد.
  • برای تامین نور لازم در طول روز سایز پنجره‌های کانکس مدرسه باید مناسب باشد.
  • ابعاد درب های ورودی باید برای رفت و آمد دانش آموزان راحت باشد.
  • فضای لازم برای قرار گرفتن میز معلم مهیا باشد.
  • درب ورودی رو به بیرون باز شود.
  • راهی برای خروج اضطراری برای دانش آموزان و معلمان تعبیه شود.
  • زیرساخت مناسب برای سیستم سرمایشی و گرمایشی طراحی گردد.
  کانکس کلبه

قیمت کانکس آموزشی

قیمت کانکس آموزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا قیمت نهایی پس از برآورد هزینه‌ها به صورت متری محاشبه می‌شود. متریال به کار رفته به اضافه تجهیزات و امکانات مدرسه مانند پروژکتور یا تخته نیز در قیمت نهایی تاثیر گذارند.

در حالت کلی برآورد قیمت بستگی به ابعاد،محل اجرا و نوع مشخصات فنی مورد درخواست خریدار است و این قیمت پس از مشخص شدن موارد فوق انجام می شود. در خرید کانکس محاسبات قیمت در موارد آموزشی هزینه های تهیه و تامین تجهیزات محاسبه نمی شود و خریدار بعد از دریافت کانکس با سلیقه خود تهیه می کند.

در صورتی که قصد خرید کانکس مدرسه‌ای را دارید قبل از هر چیز با افراد متخصص مشورت کنید. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

کانکس 24

کانکس 24

کانکس 24 تولید کننده و فروشنده انواع کانکس ها در کل ایران و خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت کانکس و سفارش کانکس تماس بگیرید.